Misyon & Vizyon

MİSYON

Adıyaman Üniversitesi’nde temel ve uygulamalı bilimler ile disiplinler arası alanlardaki araştırma ve geliştirme faaliyetlerini merkezi bir organizasyon çerçevesinde düzenlemek; üniversitedeki bilimsel faaliyetlerin kalitesini artırarak daha üst seviyelere taşımak; bölgesel ve ulusal kapsamda üniversiteler, araştırma merkezleri, sanayi, kamu kurum ve kuruluşları ile girişimcilerin her türlü test, ölçüm ve analiz gereksinimlerini merkezin olanakları ölçüsünde karşılamak; yurt dışındaki üniversiteler ve araştırma kurumları ile AR-GE konularında işbirlikleri oluşturmak, her türlü destek ile yürütülen araştırma-geliştirme faaliyetlerini Merkez bünyesinde toplamak ve üniversitemizin bünyesinde çeşitli bilim dallarında çalışan araştırmacıların, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin verimli ve yaratıcı bir ortamda çalışmalarını sağlamak misyonunu benimsemiş bulunmaktayız.

VİZYON

Laboratuvarımız misyonumuz doğrultusunda nitelikli personel, altyapı ve laboratuvar olanakları ile Türkiye’nin önder laboratuvarlarından bir tanesi haline gelebilmeyi ve bu amaca ulaşabilmek için yeterli ve gerekli gelişim anlayışını benimser. Merkezimiz, sürekli eğitim, bilgi birikimi ve bu yolla kaliteli insan gücüyle örnek kurumlardan biri olma konusunda kararlılık göstermektedir.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.