Hakkında

Adıyaman Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi, Adıyaman Üniversitesi Senatosu’nun 07.09.2010 tarih 2010/15 sayılı oturumunun 7 nolu kararı ile kurulma kararı alınmış ve ilgili yönetmeliğin 16.01.2011 tarih ve 27817 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanmasıyla faaliyete başlamıştır.

Merkezimiz;

- Başta üniversitemiz bünyesinde faaliyet gösteren birim laboratuvarları ve araştırmacılarını desteklemek,

- Üniversitedeki bilimsel faaliyetlerin nitelik ve nicelik yönünden artırılmasına katkı sunmak,

- Bölgesel, ulusal ve uluslararası farklı düzeylerde gereksinim duyulan ölçme, test ve analizlerin gerçekleştirilebilmesini sağlamak ve

- Üniversite, sanayi ve kamu iş birliğini oluşturmak ve güçlendirmek amacıyla, Devlet Planlama Teşkilatı tarafından desteklenen proje kapsamında altyapısını oluşturmuştur.

Altyapımızı gün geçtikçe geliştirmeye devam etmekteyiz.

Merkezimiz, ilimizin ve bölgemizin AR-GE gereksinimlerini karşılamayı, özel sektör ve kamuya danışmanlık yapmayı, bölge potansiyelini ortaya çıkarıp değerlendirerek il, bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlayan bir merkez olmayı hedeflemektedir.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.